Product Code: CS-DEC060PW
Brand: Cameron Sino
Battery for DeWalt DCD790 (4500 mAh, 20 V)
Product Code: CS-DEC060PW
Brand: Cameron Sino
4,8
from 500+ reviews on Google!
Capacity 4500 mAh
Rate 90 Wh
Voltage 20 V
Type Li-ion
Color Black
Net weight 934 g
Dimensions 121.6 x 82.3 x 89.4 mm
Currently not in stock (delivery 3-4 weeks)
Qty:
Add to Cart
Your payment methods
Quick Battery Selection Guide
Confirm the Original Battery Model
Check Dimensions and Connector Type
Confirm Voltage Compatibility
Confirm Your Device Model
If you’re unsure, feel free to contact us before ordering.
Capacity 4500 mAh
Rate 90 Wh
Voltage 20 V
Type Li-ion
Color Black
Net weight 934 g
4,8 from 500+ reviews on Google!
Ihre Zahlungsmöglichkeiten
The product is fully compatible with the following devices:
DeWalt
120V MAX
12V MAX LI-ION
20V MAX
60V MAX